Sattumuslikkus, iroonia ja solidaarsus Richard Rorty

ISBN:

Published: 1999

Paperback

384 pages


Description

Sattumuslikkus, iroonia ja solidaarsus  by  Richard Rorty

Sattumuslikkus, iroonia ja solidaarsus by Richard Rorty
1999 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 384 pages | ISBN: | 5.76 Mb

Rorty tähendab inglise keeles lõbus, lustlik, lahe ja näib, et see nimi on praeguse aja ühele tuntuimale ja rohkesti vaidlusi sünnitanud filosoofile otsekui loodud. On ju Richard Rorty kirjutistelegi iseloomulik hoogne, lahe ja lõbusalt aupakmatuMoreRorty tähendab inglise keeles lõbus, lustlik, lahe ja näib, et see nimi on praeguse aja ühele tuntuimale ja rohkesti vaidlusi sünnitanud filosoofile otsekui loodud. On ju Richard Rorty kirjutistelegi iseloomulik hoogne, lahe ja lõbusalt aupakmatu stiil.

Ta on olnud nii poleemiline õõnestaja kui prohvet, niihästi vaheseinte kui sildade ehitaja. Õõnestanud on ta filosoofiat, mis on suunatud põhialuste, tõsikindluse või ajatute võimalikkuse tingimuse otsimisele. Ette on ta kuulutanud metafüüsikajärgset utoopilist kultuuri, milles oleks ruumi nii solidaarsusele kui eraelu autonoomiale ja kus vabadust peetakse tähtsamaks kui tõde.

Vaheseinu on ta püüdnud ehitada privaatse ja avaliku, esteetilise ja ühiskondliku, teooria ja poliitika, ekstaasi ja õigluse vahele, sildu aga – akadeemilise filosoofia ja muu intellektuaalse kultuuri ning analüütilise ja mandri-Euroopa filosoofia vahele. Segades kokku erinevatest traditsioonidest pärit ideid, vajutab ta neile kõigile isikupärase ning samas väga ameerikaliku pitseri. Üks Rorty põhisaavutusi ongi kolm aastakümmet varjusurmas suikunud Ameerika pragmatismi elluäratamine.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Sattumuslikkus, iroonia ja solidaarsus":


snaparazzi.eu

©2013-2015 | DMCA | Contact us